Proje Faaliyetleri

İSTKA Proje denetçimiz ile görüşülüp, projenin ilerleyişi ve atılacak adımlar hakkında bilgi edinildi. Proje genelinde ortaya çıkabilecek sorunlara karşı nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine dair konular görüşüldü.
"Beynini Çalıştır Kendini Yenile" proje tanıtım web sitesi yayına sunuldu.
Proje web sitesi mobil cihazlarla uyumlu hale getirildi.
Rehabilitasyon oyunlarının yayınlanacağı web sitesi geliştirilmeye başlandı.
brainer.me
Bağcılar kaymakamlığı ile görüşülerek projemiz hakkında bilgi verildi. Projemiz genelinde kendilerinden beklediğimiz destekler belirtildi.
Galeri
Üsküdar Kaymakamlığı ile görüşülerek projemiz hakkında bilgi verildi. Projemiz genelinde kendilerinden beklediğimiz destekler belirtildi.
Galeri
Üsküdar Üniversitesi Genç Beyinler Akademisi Koordinatörü Dr. Nebiye Yaşar, Proje Psikologu Uzm. Psk. Bernis Sütçübaşı Kaya, Proje Koordinatör Yrd. Burak Kızılgeçit ÜLKE TV'de Şaban Özdemir'in sunduğu ARTI EKSİ Programının canlı yayın konukları oldu. Genç Beyinler Akademisinin yürüttüğü projeler ve Türkiye'nin ilk ve tek Bilişsel Onarım Uygulaması konuları ele alındı.
Yayını izlemek için
İstanbul Kalkınma Ajansı'nın (ISTKA) desteği ile yürütülecek "Beynini Çalıştır Kendini Yenile Projesi" lansman töreni gerçekleştirilecek.
Yer: Üsküdar Üniversitesi
Saat: 10:00
LCV: Ayşegül Erben - İletişim Ofisi / 0212 324 80 17
aysegul.erben@iletisimofisi.com

Galeri
Bağcılar Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Ferda Aksak, Beynini Çalıştır Kendini Yenile Projesi iletişim sorumlusu kaymakamlık memuru Sefure Üçtepe ve proje gönüllüsü Kadriye Elver ile ilk proje toplantımızı yaptık.
Galeri
Bağcılar Halk Eğitim Merkezi müdürü Ömer Azmi Torun, müdür yardımcısı Ezgi Culuk ve Bağcılar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı proje danışmanı Zehra Uyar ile tanışma ve koordinasyon toplantımızı gerçekleştirdik.
Galeri
Bağcılar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen 'Kadına Umut, Topluma Hayat' Projesi kapsamında Bağcılar Halk Eğitim Merkezi'nde meslek eğitim kurslarına devam eden kadınlara yönelik Farkındalık Semineri düzenledik.
Galeri
Bağcılar Halk Eğitim Merkezi'nde meslek eğitim kurslarına devam eden tüm kursiyerlere ve eğitimcilere yönelik Farkındalık Semineri düzenledik.
Galeri
Bağcılar Kaymakamlığı seminer salonunda Bağcılar Müftülüğü'nün, Bağcılar Rehberlik Araştırma Merkezi'nin ve Bağcılar Toplum Sağlığı Merkezi'nin yönlendirdiği rehber öğretmenler ve sağlık çalışanlarına yönelik Eğitim ve Farkındalık Semineri düzenledik.
Galeri
Üsküdar Halk Eğitim Merkezinde proje tanıtımı ve katılımcı sağlama konularıyla ilgili toplantı yapıldı.
Galeri
Projemizin Facebook ve Twitter sayfaları faaliyete geçirildi.

Facebook
Twitter
Bağcılar Kaymakamlığı Yazı İşleri müdürü Ferda Aksak, Beynini Çalıştır Kendini Yenile Projesi iletişim sorumlusu kaymakamlık memuru Sefure Üçtepe ve proje gönüllüsü Kadriye Elver ile haftalık değerlendirme toplantımızı gerçekleştirdik.
Galeri
Beynini Çalıştır Kendini Yenile Projesi kapsamında Bağcılar bölgesinde gerçekleştireceğimiz eğitim seminerleri ve bilgisayar destekli onarım terapileri için mekan olarak kullanacağımız, Bağcılar Kaymakamlığı tarafından yürütülmüş ve tamamlanmış 'Beş Sekiz; Okulum Tehlikesiz' proje merkezini gezdik. Bağcılar Kaymakamlığı'na bu alanı kullanma imkanını bize sağladığı için teşekkür ediyoruz.
Galeri
Bağcılar Rehberlik Araştırma Merkezi müdürü Şükrü Yılmaz, müdür yardımcısı Haşim Burak Kekeç ve psikolojik danışman Pınar Ocak ile tanışma ve koordinasyon toplantısı yaptık.
Galeri
Bağcılar Rehberlik Araştırma Merkezi'nde Bağcılar Belediyesi, Bağcılar Müftülüğü, Bağcılar Rehberlik Araştırma Merkezi ve merkezin yönlendirdiği rehber öğretmenlerin katılımı ile Eğitim ve Farkındalık Semineri gerçekleştirdik.
Galeri
Bağcılar Kaymakamlığı Yazı İşleri müdürü Ferda Aksak, projemizin iletişim sorumlusu Sefure Üçtepe ve proje gönüllüsü Kadriye Elver ile haftalık değerlendirme toplantımızı gerçekleştirdik.
Galeri
Üsküdar Paşakapısı Mesleki Eğitim Merkezi müdürü Yavuz Bücür ile proje tanıtımı ve katılımcı sağlama konularıyla ilgili toplantı yapıldı.
Galeri
Üsküdar-Küplüce Türgev Misafirhanesi müdürü Sibel Hanım ile proje tanıtımı ve katılımcı sağlama konularıyla ilgili toplantı yapıldı.
Galeri
Üsküdar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi rehber öğretmenleri ve projeye ilgi duyan öğretmenleri ile birlikte proje tanıtımı ve katılımcı sağlama konularında toplantı yapıldı. Okulun bilgisayarları projenin uygulama aşamasına uygunluk açısından değerlendirildi.
Galeri
Bağcılar Kaymakamlığı Yazı İşleri müdürü Ferda Aksak, Beynini Çalıştır Kendini Yenile Projesi iletişim sorumlusu kaymakamlık memuru Sefure Üçtepe ve proje gönüllüsü Kadriye Elver ile haftalık değerlendirme toplantımızı gerçekleştirdik.
Galeri
Bağcılar Müftüsü, şube müdürü, Bağcılar bölgesinde bulunan kuran kursu hocaları ve yetişkin öğrencilere yönelik farkındalık semineri gerçekleştirildi.
Galeri
Üsküdar Mithatpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Validebağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hacı Sabancı Anadolu Lisesi ve Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde projeye ilgi duyan öğretmenler ve yöneticiler ile birlikte proje tanıtımı ve katılımcı sağlama konularında toplantı yapıldı. Okulun bilgisayarları projenin uygulama aşamasına uygunluk açısından değerlendirildi.
Galeri
Proje kapsamında yapılacak olan nöropsikolojik değerlendirmeler faydalanıcılara uygulanmaya başlandı.
Galeri
Üsküdar ve Bağcılar Bölgelerinden rehber öğretmen ve ruh sağlığı çalışanlarına BOT(Bilişsel Onarım Terapisi) eğitimi verildi.
Galeri
Üsküdar ve Bağcılar Bölgelerinden projemiz kapsamında 746 yararlanıcıya uygulanan nöropsikiyatrik testler tamamlanıp uzman psikologlarımız tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonuçları faydalanıcılarımıza ulaştırıldı.
Üsküdar Üniversitesi tarafından düzenlenen 3. Davranış Bilimleri Fikir Festivalinde "Beynini Çalıştır Kendini Yenile" projesi bilişsel onarım modülleriyle beraber öğrencilerle buluştu. Büyük beğeni toplayan modüllerimiz festivalde en çok ilgi gören standlardan birisi oldu.
Galeri
2016 Bağcılar bölgesi üniversite tanıtım günlerinde "Beynini Çalıştır Kendini Yenile" projesi bilişsel onarım modülleriyle beraber lise öğrencileriyle buluştu. Büyük beğeni toplayan bilişsel onarım modüllerimiz tanıtım günlerinde en çok ilgi gören standlardan birisi oldu.
Galeri
Projemizin uygulama websitesi olan brainer.me online olarak bilişsel rehabilitasyon hizmeti vermeye başladı.
Projemizin pilot bölgeleri olan Bağcılar ve Üsküdar'da nöropsikyatrik terapiler tamamlandı.
Projemizin kapanış tarihi ve kapanış toplantısı 31 Ağustos Çarşamba günü T.C. Üsküdar Üniversitesi Emir Nebi Konferans salonunda sabah saat 09:30 da başlayacak şekilde belirlendi. Davetliler için davetiyeler gönderilmeye başlandı.
İstanbul Kalkınma Ajansı'nın (ISTKA) desteği ile yürütülen "Beynini Çalıştır Kendini Yenile Projesi" 31 Ağustos 2016 tarihi itibari ile başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Ekibimize bu bir yıllık süreçte destek veren öncelikle İstanbul Kalkınma Ajansı'na, Üsküdar Üniversitesine, Üsküdar ve Bağcılar Kaymakamlıklarına ayrıca proje süresince projeye katkı sağlayan tüm eğitim kurumları çalışanlarına teşekkür ederiz.